Archiwum

Ważne informacje

Rzeszów. Maska znowu szuka dyrektora artystycznego

Po zaledwie półtora roku od wyboru nowego dyrektora artystycznego Teatru Maska w Rzeszowie, znowu jest wakat na tym stanowisku. Teatr właśnie ogłosił konkurs.

«Dyrektorzy artystyczni Teatru Maska zmieniali się od pewnego czasu co kilka lat. Teatr stał się dla młodych zdolnych i ambitnych reżyserów kuźnią, w której zbierają szlify, by potem z powodzeniem startować w konkursach na szefów znanych teatrów lalkowych w Polsce. Ewa Piotrowska teraz jest dyrektorem Teatru Baj w Warszawie, a Jacek Malinowski jest obecnie dyrektorem Białostockiego Teatru Lalek.

Jerzy J. Połoński stanowisko dyrektora artystycznego Maski objął to w styczniu ub. r. To był jego debiut na dyrektorskim stołku. Już wiadomo, że kolejny sezon Maski rozpocznie się bez niego. Teatr ogłosił konkurs na dyrektora artystycznego. I chce go rozstrzygnąć bardzo szybko, nowy dyrektor miałby objąć stanowiska już od września.

Poszukiwani kandydaci powinni posiadać m. in.: wykształcenie wyższe, niezbędne do prawidłowego kierowania działalnością artystyczną teatru, umiejętności kierowania zespołem i zdolności organizatorskie, dobry stan zdrowia, znajomość w stopniu podstawowym ustaw regulujących ustrój i gospodarkę finansową jednostek samorządowych, w szczególności w samorządowych instytucjach kultury. Dodatkowym atutem jest: staż pracy w instytucjach kultury, czy umiejętności i doświadczenie z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych. Kandydaci powinni wraz ze zgłoszeniem na konkurs, złożyć m.in. opracowanie koncepcji artystycznego funkcjonowania teatru. Wśród wymagań nie ma mowy o doświadczeniu na stanowisku kierowniczym, jest to więc znowu szansa dla młodych, reżyserów, którzy chcą zmierzyć się z wyzwaniem, jakie niesie kierowanie teatrem.

Kandydaci mają czas na składanie dokumentów do 27 lipca.

Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się już 12 sierpnia, a objęcie stanowiska – od 1 września.»

“Maska znowu szuka dyrektora artystycznego”
Magdalena Mach
Gazeta Wyborcza – Rzeszów online