Archiwum

Ważne informacje

Elbląg. Teatr im. Sewruka świętuje 40-lecie

- Przez rok 2016 będziemy świętowali 40-lecie teatru przygotowując radosne przedstawienia dla Państwa, zawsze jak najwyższej jakości – tak Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru przywitał gości podczas premiery “Mayday”.

Teatr (wówczas) Dramatyczny został powołany do życia 1 września 1975 r. Dlaczego zatem jubileusz Teatr obchodzi w 2016 r.? – Oficjalna inauguracja Teatru odbyła się jesienią, 13 listopada 1976 r. Była to premiera “Balladyny” Juliusza Słowackiego, w reżyserii ówczesnego dyrektora Jacka Grucy. Wobec tego postanowiliśmy traktować to, jako tę istotną datę – wyjaśniał Mirosław Siedler [na zdjęciu].

W piątek, 12 lutego, na dużej scanie, Teatru im. Aleksandra Siewruka w Elblągu zaprezentowano pierwszą w tym roku premierę. “Mayday” to niezwykła farsa Raya Cooneya, która podbiła serca publiczności na całym świecie. Spektakl opowiada o angielskim taksówkarzu, który prowadzi podwójne życie. Jonh Smith przez lata ukrywał fakt, że posiada dwa domy i… dwie żony. Jednak w momencie, gdy ulega wypadkowi i trafia do szpitala… No właśnie. Czy czeka go podwójna dawka kłopotów?

Salwy śmiechu, podczas premiery, nie miały końca. Aktorzy zostali nagrodzeni owacjami na stojąco. – Uśmiałam się bardzo – przyznała p. Anna. – Podobała mi się fabuła, ale i to, jak grali nasi aktorzy. Warto było przyjść na ten spektakl.

- Takiego spektaklu było mi trzeba – dodała p. Karolina. – Wiedziałam, że to farsa, ale nie sądziłam, że jest aż tak śmieszna. Nawet mój mąż, który rzadko daje się namówić na wyjście do teatru śmiał się do rozpuku.

W spektaklu można zobaczyć Artura Hauke, Marcina Tomasika, Annę Suchowiecką, Aleksandrę Wojtysiak, Jacka Gudejko, Mariusza Michalskiego, Lesława Ostaszkiewicza, Piotra Szejna. – Odtwórcy głównych ról spisali się na medal – przyznała p. Natalia. – Artur Hauke i Marcin Tomasik najbardziej mi się podobali.

- Moim zdaniem żony były świetnie, a w szczególności Aleksandra Wojtysiak – dodał p. Andrzej.

“”Takiego spektaklu było mi trzeba”"
info.elblag.pl